Veterinárne služby, liečba a prevencia ochorení zvierat pre okres Levice, Žarnovica, Zlaté Moravce, Nitra, Žiar nad Hronom

Mobilná veterinárna ošetrovňa

pre okresy Levice, Zlaté Moravce, Nitra,
Žarnovica, Žiar nad Hronom.

Veterinár radí


Na tomto mieste vám možeme dať iba všeobecné informácie a odporúčania. Vzhľadom na zložitosť diagnostiky zdravotného stavu u zvierat, nie je možné dať odpoveď na otázky majiteľov zvierat prostredníctvom internetu, telefónu alebo iným sprostredkovateľským spôsobom. Diagnostika problémov je možná iba osobným kontaktom s chorým zvieraťom! Tak ako v humánnej medicíne, ani veterinárny lekár nedokáže ordinovať po telefóne, na základe opisu stavu zvieraťa majiteľom. Preto vám týmto spôsobom nemôže dať návod s vysvetlením typu: váš pes ma problémy s tým, kúpte mu lieky tie a tie, dávkujte mu ich tak a tak.

Ako Vaše domáce zvieratko udržať v dobrej kondíci a zdraví
ako predchádzať zdravotným problémom alebo ako ušetriť financie pri chove zvierat

 • správna výživa - minimalizujte potenciálne nebezpečenstvá spojené s prijímaním nevhodnej potravy, správna a zdravá potrava môže byť aj liekom, ak ich naordinuje skúsený veterinár. Správne je skrmovať krmivo na prírodnej báze. Ideálne - zdravé mäso a živočíšne bielkoviny minimálne upravované, tak ako je to prirodzené v prírode samozrejme ak existuje taká možnosť. V prípdae granulovaných krmív, je potrebné sa orientovať taktiež na produkty v maximálne možnej miere založené na prírodnej báze bez konzervancíí a chemických stabilizátorov. V prípadoch keď je nutné aplikovať veterinárnu diétu, zmenu stravovania upraví a zdôvodní veterinár. Naordinuje ju cielene, aby prinášali výsledky pri liečbe.
 • pohyb - pravidelným pohybom predídete tučnote a ochoreniam pohybového a srdcovocievneho aparátu.
 • vakcinácie - nezanedbajte pravidelnú vakcináciu, proti nebezpečným a smrteľným vírusovým ochoreniam (psinka, parvoviróza, infekčná hepatitída, parainfluenza, infekčná laryngotracheitída, leptospiróza, besnota), ktoré môžu ohroziť aj vaše zdravie. Zo zákona je povinná vakcinácia psov proti besnote u zvierat starších ako 3 mesiace.
 • prevencia proti ektoparazitom - blchy, kliešte, svrab sú najčastejšími parazitmi, ktoré znepríjemňujú život zvieratám ako i chovateľom. Naviac môžu byť nositeľmi vážnych ochorení zvierat (lymská borelióza, encefalitída, infekčné zápaly, virózy...). Okrem ochorení môžu byť ektoparaziti hostiteľmi vývojových štádií vnútorných parazitov (škrkavky, pásomnice, babezióza...)
 • odčervovanie - nezabudnite na pravidelné odčervovanie vašich zvierat, ktoré pri svojich aktivitách v prírode dokážu pooblizovať veľké množstvo predmetov a znečistených plôch. Pásomnice a škrkavky môžu spôsobiť veľké zdravotné problémy u zvierat. U slabých môžu spôsobiť dokonca uhynutie. Postihnuté jedince ohrozujú aj ľudí a hlavne malé deti.
 • yorksirsky terierstarostlivosť o kožu a srsť - udržiavajte srsť zvierat čistú, zbavenú parazitov, hrubých nečistôt, pravidelne zviera kúpte čistou vodou (primerane plemenu, potrebám a počasiu). Pamätajte však nato, že prílišné šampónovanie (spôsobuje silné odmastňovanie kože a zníženie prirodzenej imunity) ako i aplikovanie agresívnej kozmetiky nie je pre zvieratá prirodzené a môže spôsobiť nežiadúce poškodenie kože alebo alergie. Prípadné vzniknuté chorobné zmeny sa môžu pri vynechaní kozmetiky stratiť spontánne, vážnejšie problémy však určite konzultujte s veteriárnym lekárom.
 • psychológia zvierat, základy výchovy a prístupu - starostlivosť o vaše domáce zvieratko sa začína už výberom plemena, ktoré sa rozhodnete chovať. Z tohoto výberu vyplývajú neskoršie potreby a nároky zvieraťa na vedenie, výcvik, správanie sa majiteľa ako "vodcu svorky". Pri výchove psov ich veďte k poslušnosti a maximálnemu rešpektovaniu autority, vyhnete sa tak napríklad neskorším problémom s agresivitou alebo neposlušnosťou pri strete s inými zvieratami alebo ľuďmi. Ovládateľné a poslušné zviera uľahčí prácu veterinárnym lekárom.

Niekoľko dôvodov na zamyslenie,
prečo dopriať veterinárnu starostlivosť vášmu domácemu miláčikovi

 • doborovoľne ste sa rozhodli s ním žiť
 • je členom vašej rodiny
 • je na vás závislý
 • skrášľuje a spríjemňuje vám život
 • chráni vás a vašu domácnosť
 • bezvýradne vás ľúbi
 • je váš najlepší priateľ
 • nikdy vás neopustí
 • dôveruje vám i vašim rozhodnutiam

Potrebujete viac informácií, zaujímajú vás detaily? Navštívte našu veterinárnu ošetrovňu a my vám poradíme. Skúsený veterinár môže ušetriť vaše zviera pred trápením a ďalšími komplikáciami.